cykelresultat.se - resultat från cykeltävlinger och cuper

Testebovallen (Gästrikecupen 2013)


Herrar Elit

1 523 Pelle Sjudin Sandvikens CK 0:43:0930
2 510 Stefan Persson OK Hammaren 0:43:2127
3 507 Joakim Jonasson Gävle CA 0:43:2924
4 508 Jonas Palmberg OK Hammaren 0:44:1722
5 501 Claes Engström Gävle CA 0:44:3720
6 520 Jens Vikberg Sandvikens CK 0:44:4118
7 511 Magnus Palmberg OK Hammaren 0:45:2016
8 514 Anders Wessling AC Tierp 0:46:3615
9 513 Mattias Forsberg Gävle CA 0:46:4214
10 518 Anders Hansson Gävle CA 0:46:5813
11 515 Pontus Johansson Gävle CA 0:47:2012
12 512 Christian Persson Gävle CA 0:47:5111
13 519 Lasse Dahlund Sandvikens CK 0:48:1010
14 502 Johan Lindström Gävle CA 0:48:559
15 509 Mattias Lindblom Sandvikens CK 0:49:048
16 521 Jimmy Stenhammar Sandvikens CK 0:49:097
17 503 Jimmy Midendal Gävle CA 0:49:166
18 516 Anders Larsson OK Hammaren 0:49:295
19 522 Raymond Sjöberg Gävle CA 0:50:204
20 500 Björn Boström OK Hammaren DNF0
21 506 Johan Östblom Sandvikens CK DNF0

Herrar Sport

1 337 Henrik Jäderström OK Hammaren 0:28:5830
2 306 Tim Hedman Sandvikens CK 0:29:4427
3 331 Marcus Wikstrand Sandvikens CK 0:30:2324
4 346 Magnus Nilsson Gävle CA 0:30:2722
5 338 Fredrik Eriksson Gävle CA 0:30:3720
6 345 Pär Nilsen Gävle CA 0:30:4818
7 341 Daniel Segerlind Gävle CA 0:30:5116
8 352 Steven Hale - 0:30:5915
9 307 Daniel Edmarker Gävle CA 0:31:2514
10 336 Marcus Hedin OK Hammaren 0:31:3613
11 355 Tomas Lindqvist - 0:31:4012
12 308 Magnus Jonsson Gävle CA 0:31:4811
13 344 Magnus Hagelin OK Hammaren 0:31:5810
14 314 Tomas Jansson Sandvikens CK 0:32:079
15 318 Magnus Axelsson OK Hammaren 0:32:258
16 303 Lennart Wikberg Sandvikens CK 0:32:317
17 302 Johan Davik OK Hammaren 0:32:386
18 328 Mikael Westling Söderström Gävle CA 0:32:545
19 329 Jonas Lund OK Hammaren 0:33:164
20 358 Per-Olov Lundqvist - 0:33:313
21 351 Tomas Gabrielsson Gävle CA 0:33:352
22 357 Daniel Hellström - 0:33:401
23 321 Fredrik Nilsson Gävle CA 0:34:110
24 353 Åke Jennehag - 0:34:260
25 334 Peter Englund Sandvikens CK 0:34:280
26 333 Anders Ellström OK Hammaren 0:35:160
27 340 Jan Lennartsson Sandvikens CK 0:35:180
28 356 Johan Olsson - 0:35:210
29 349 Christer Sjöberg Gävle CA 0:35:270
30 313 Johan Brask OK Hammaren 0:35:370
31 309 Niklas Ekbom OK Hammaren 0:35:410
32 320 Mattias Sörling OK Hammaren 0:35:580
33 343 Matej Imris - 0:36:120
34 354 Mats Häggkvist - 0:36:140
35 359 Gabriel Gränsgärd - 0:37:060
36 342 Daniel Rickström Gävle CA 0:37:170
37 347 Per Georgsson Sandvikens CK 0:37:450
38 360 Kristian Sollien - 0:37:510
39 361 Pekka Ervasti - 0:38:130
40 316 Magnus Krantz Gävle CA 0:39:250
41 330 Peter Johansson Gävle CA 0:39:310
42 327 Fredrik Eriksson Sandvikens CK 0:39:480
43 348 Thomas Englund - 0:41:360
44 350 Jonas Gustafsson - DNF0

Damer Sport

1 282 Madelene Malmsten Gävle CA 0:34:3230
2 281 Lisa Olofsson Gävle CA 0:41:3227
3 280 Anette Gustafsson - 0:53:2724

Herrar Motion

1 223 Henrik Kapraali - 0:22:5330
2 224 Magnus Blom - 0:23:0727
3 220 Pasi Rönndin Sandvikens CK 0:23:5724
4 217 Henrik Lingman CF Fricyklisterna 0:24:0622
5 201 Rainer Videbacke OK Hammaren 0:24:1320
6 206 Janne Lundin Sandvikens CK 0:24:1818
7 222 Teuvo Jussi CF Fricyklisterna 0:25:2316
8 212 Kim Sjöberg - 0:25:2515
9 205 Kari Joronen OK Hammaren 0:25:3414
10 226 Oscar Lodin - 0:26:1113
11 221 Stefan Björklund CF Fricyklisterna 0:26:2112
12 218 Mats Lingman CF Fricyklisterna 0:26:2711
13 202 Stefan Jansson Gävle CA 0:26:3810
14 209 Anders Jansson Gävle CA 0:26:439
15 210 Daniel Jakobsson Gävle CA 0:26:478
16 204 Mikael Amnebrink Gävle CA 0:27:537
17 215 Lars Norell - 0:28:206
18 219 Christer Dahlenlund Gävle CA 0:30:545
19 225 Mikael Jansson - 0:31:434

Damer Motion

1 152 Ingrid Eriksson OK Hammaren 0:31:3330

Pojkar 15-16

1 390 Fredrik Höglund OK Hammaren 0:27:2530
2 391 Emil Hedlund OK Hammaren 0:27:2927

Flickor 13-14

1 135 Ida Persson OK Hammaren 0:24:2330
2 137 Louise Lindström OK Hammaren 0:24:2727
3 138 Maja Andersson OK Hammaren 0:26:2324

Pojkar 10-12

1 102 Andreas Höglund OK Hammaren 0:12:5330
2 108 William Högberg Gävle CA 0:13:0827
3 109 Felix Aneklev Gävle CA 0:14:1324
4 103 Alexander Videbacke OK Hammaren 0:15:1522

Flickor 10-12

1 120 Linn Palmberg OK Hammaren 0:15:3730

Nybörjare Pojkar 9-10

43 Gustav Gotthold Gävle CA 1
44 Olle Wikholm - 1

Nybörjare Flickor 9-10

70 Emma Ekbom OK Hammaren 1
71 Leija Lundgren OK Hammaren 1

Nybörjare -8

12 Alexander Engman Gävle CA 1
17 Axel Jarbelius - 1
6 Ellen Petrelius Sandvikens CK 1
15 Hannes Sjudin OK Hammaren 1
10 Hugo Palmberg OK Hammaren 1
16 Ivar Siggestedt OK Hammaren 1
4 Jonathan Palmberg OK Hammaren 1
13 Melvin Normell Djurhed Gävle CA 1
2 Nora Boström OK Hammaren 1
7 Sixten Petrelius Sandvikens CK 1
14 Viktor Normell Djurhed Gävle CA 1

Totalt antal startande: 113

Logga in

Denna sida är utvecklad i Django av Daniel Eriksson.