cykelresultat.se - resultat från cykeltävlinger och cuper

Rönnåsen (Gästrikecupen 2013)


Herrar Elit

1 511 Magnus Palmberg OK Hammaren 0:42:4130
2 510 Stefan Persson OK Hammaren 0:44:2027
3 507 Joakim Jonasson Gävle CA 0:45:3724
4 520 Jens Vikberg Sandvikens CK 0:46:2722
5 501 Claes Engström Gävle CA 0:47:1220
6 500 Björn Boström OK Hammaren 0:48:1118
7 503 Jimmy Midendal Gävle CA DNF0
8 515 Pontus Johansson Gävle CA DNF0

Herrar Sport

1 337 Henrik Jäderström OK Hammaren 0:29:3130
2 300 Per-Olov Nilsson OK Hammaren 0:30:3327
3 318 Magnus Axelsson OK Hammaren 0:31:1224
4 338 Fredrik Eriksson Gävle CA 0:31:4022
5 373 Anders Lindblom Sandvikens CK 0:31:4720
6 329 Jonas Lund OK Hammaren 0:32:0518
7 368 Fredrik Sandelin Sandvikens CK 0:32:1016
8 311 Niclas Bendrik Gävle CA 0:32:5715
9 352 Steven Hale Gävle CA 0:33:0514
10 379 Rolf Wikman Gävle CA 0:33:0713
11 377 Daniel Ärlehed OK Hammaren 0:34:4312
12 360 Kristian Sollien - 0:35:0511
13 344 Magnus Hagelin OK Hammaren 0:35:2010
14 358 Per-Olov Lundqvist - 0:35:229
15 320 Mattias Sörling OK Hammaren 0:35:298
16 354 Mats Häggkvist - 0:35:507
17 313 Johan Brask OK Hammaren 0:36:266
18 369 Mattias Östberg - 0:36:315
19 407 Örjan Otterbjörk Gävle CA 0:47:034
20 304 Henrik Siggestedt OK Hammaren DNF0
21 345 Pär Nilsen Gävle CA DNF0
22 306 Tim Hedman Sandvikens CK DNF0

Herrar Motion

1 806 Mattias Jonsson - 0:22:5230
2 809 Staffan Hemström - 0:23:5827
3 201 Rainer Videbacke OK Hammaren 0:24:2224
4 220 Pasi Rönndin Sandvikens CK 0:24:2322
5 251 Andre Tannemark - 0:24:3520
6 222 Teuvo Jussi CF Fricyklisterna 0:25:1818
7 203 Mattias Berggren - 0:25:3716
8 253 Mikael Pettersson - 0:26:0215
9 264 Tomas Lindberg - 0:26:5214
10 205 Kari Joronen OK Hammaren 0:27:1613
11 239 Håkan Wirén Gävle CA 0:28:1712
12 808 Håkan Olsson OK Hammaren 0:28:2411
13 810 Lasse Pettersson - 0:28:4710
14 257 Andreas Hedlund Sandvikens CK DNF0

Damer Motion

1 155 Jonna Carlsson CF Fricyklisterna 0:14:5930
2 152 Ingrid Eriksson OK Hammaren 0:15:3527

Pojkar 15-16

1 390 Fredrik Höglund OK Hammaren 0:28:1030
2 391 Emil Hedlund OK Hammaren 0:28:1527

Flickor 13-14

1 138 Maja Andersson OK Hammaren 0:27:3130

Pojkar 10-12

1 102 Andreas Höglund OK Hammaren 0:12:4930
2 101 Simon Ekbom OK Hammaren 0:15:0127
3 100 Max Nilsson OK Hammaren 0:15:0624
4 103 Alexander Videbacke OK Hammaren 0:15:0922
5 107 Olle Skargerlind Gävle CA DNF0
6 109 Felix Aneklev Gävle CA DNF0

Nybörjare Pojkar 9-10

43 Gustav Gotthold Gävle CA 1

Nybörjare Flickor 9-10

70 Emma Ekbom OK Hammaren 1
76 Sara Lundkvist - 1

Nybörjare -8

12 Alexander Engman Gävle CA 1
20 Edor Gotthold Gävle CA 1
6 Ellen Petrelius Sandvikens CK 1
15 Hannes Sjudin OK Hammaren 1
10 Hugo Palmberg OK Hammaren 1
21 Lars-Olov Lundqvist - 1
2 Nora Boström OK Hammaren 1
7 Sixten Petrelius Sandvikens CK 1

Totalt antal startande: 66

Logga in

Denna sida är utvecklad i Django av Daniel Eriksson.