cykelresultat.se - resultat från cykeltävlinger och cuper

Kungsberget (Gästrikecupen 2013)


Herrar Elit

1 511 Magnus Palmberg OK Hammaren 0:07:0330
2 526 Nils Lillpers Sandvikens CK 0:07:2727
3 520 Jens Vikberg Sandvikens CK 0:07:3324
4 506 Johan Östblom Sandvikens CK 0:07:4722
5 533 Anders Hallman Sandvikens CK 0:07:5220
6 513 Mattias Forsberg Gävle CA 0:07:5618
7 534 Anders Lindblom Sandvikens CK 0:08:0816
8 500 Björn Boström OK Hammaren 0:08:3215
9 536 Tony Claesson AC Tierp 0:08:3414
10 509 Mattias Lindblom Sandvikens CK 0:08:4113
11 515 Pontus Johansson Gävle CA 0:08:5512
12 512 Christian Persson Gävle CA 0:09:0811
13 522 Raymond Sjöberg Gävle CA 0:09:2110
14 516 Anders Larsson OK Hammaren 0:09:409
15 529 Magnus Skog Sandvikens CK 0:10:268
16 535 Jonny Sjöberg Sandvikens CK DNF0

Herrar Sport

1 337 Henrik Jäderström OK Hammaren 0:07:5130
2 352 Steven Hale Gävle CA 0:08:3727
3 368 Fredrik Sandelin Sandvikens CK 0:08:4524
4 336 Marcus Hedin OK Hammaren 0:08:5122
5 300 Per-Olov Nilsson OK Hammaren 0:08:5920
6 329 Jonas Lund OK Hammaren 0:09:1018
7 308 Magnus Jonsson Gävle CA 0:09:1216
8 355 Tomas Lindqvist - 0:09:1315
9 306 Tim Hedman Sandvikens CK 0:09:3214
10 377 Daniel Ärlehed OK Hammaren 0:09:4013
11 360 Kristian Sollien - 0:09:4712
12 345 Pär Nilsen Gävle CA 0:09:5511
13 367 Niklas Magnusson Gävle CA 0:09:5810
14 358 Per-Olov Lundqvist - 0:10:139
15 324 Henrik Eriksson OK Hammaren 0:10:448
16 407 Örjan Otterbjörk Gävle CA 0:11:027
17 359 Gabriel Gränsgärd - 0:11:306

Damer Sport

1 286 Linda Ekström OK Hammaren 0:11:1230

Herrar Motion

1 255 John Samuelsson Gävle CA 0:09:3430
2 252 Stefan Karlsson - 0:09:3727
3 206 Janne Lundin Sandvikens CK 0:09:5424
4 224 Magnus Blom Söderhamns CA 0:10:3722
5 230 Daniel Edler OK Hammaren 0:10:5020
6 203 Mattias Berggren - 0:11:0018
7 251 Andre Tannemark Gävle CA 0:11:1516
8 256 Ronny Andersson Gävle CA 0:11:2915
9 201 Rainer Videbacke OK Hammaren 0:11:4114
10 210 Daniel Jakobsson Gävle CA 0:12:2113
11 205 Kari Joronen OK Hammaren 0:12:2312
12 222 Teuvo Jussi CF Fricyklisterna 0:12:2511

Damer Motion

1 152 Ingrid Eriksson OK Hammaren 0:06:3530
2 155 Jonna Carlsson CF Fricyklisterna 0:07:0227

Pojkar 15-16

1 390 Fredrik Höglund OK Hammaren 0:08:0130
2 391 Emil Hedlund OK Hammaren 0:08:1327
3 394 Johan Nordling OK Hammaren 0:10:1124

Pojkar 10-12

1 101 Simon Ekbom OK Hammaren 0:05:3430
2 108 William Högberg Gävle CA 0:05:4027
3 109 Felix Aneklev Gävle CA 0:06:0024
4 110 Elias Näslund OK Hammaren 0:06:4022
5 107 Olle Skargerlind Gävle CA 0:06:5920

Flickor 10-12

1 124 (okänd cyklist) - 0:07:3630

Nybörjare Pojkar 9-10

43 Gustav Gotthold Gävle CA 1
44 Olle Wikholm Gävle CA 1
41 William Becker OK Hammaren 1

Nybörjare Flickor 9-10

72 Elise Edler OK Hammaren 1
70 Emma Ekbom OK Hammaren 1
76 Sara Lundkvist - 1

Nybörjare -8

34 (okänd cyklist) - 1
12 Alexander Engman Gävle CA 1
20 Edor Gotthold Gävle CA 1
28 Edvin Samuelsson Gävle CA 1
6 Ellen Petrelius Sandvikens CK 1
19 Gustav Siggestedt - 1
16 Ivar Siggestedt OK Hammaren 1
21 Lars-Olov Lundqvist - 1
2 Nora Boström OK Hammaren 1
7 Sixten Petrelius Sandvikens CK 1
1 Ville Nilsson OK Hammaren 1
11 Vincent Rönndin Sandvikens CK 1

Totalt antal startande: 75

Logga in

Denna sida är utvecklad i Django av Daniel Eriksson.