cykelresultat.se - resultat från cykeltävlinger och cuper

Årsunda (Gästrikecupen 2013)


Herrar Elit

1 510 Stefan Persson OK Hammaren 0:54:1130
2 530 Tommy Olsson - 0:54:1627
3 508 Jonas Palmberg OK Hammaren 0:54:2924
4 526 Nils Lillpers Sandvikens CK 0:54:3222
5 507 Joakim Jonasson Gävle CA 0:54:5220
6 511 Magnus Palmberg OK Hammaren 0:55:3118
7 506 Johan Östblom Sandvikens CK 0:55:4716
8 501 Claes Engström Gävle CA 0:56:5215
9 520 Jens Vikberg Sandvikens CK 0:57:0814
10 509 Mattias Lindblom Sandvikens CK 0:59:5413
11 515 Pontus Johansson Gävle CA 0:59:5912
12 529 Magnus Skog Sandvikens CK 1:05:3011

Herrar Sport

1 319 Pär Larsson Gävle CA 0:34:3430
2 337 Henrik Jäderström OK Hammaren 0:34:4227
3 300 Per-Olov Nilsson OK Hammaren 0:36:2224
4 338 Fredrik Eriksson Gävle CA 0:36:3722
5 329 Jonas Lund OK Hammaren 0:36:4020
6 336 Marcus Hedin OK Hammaren 0:36:4418
7 318 Magnus Axelsson OK Hammaren 0:36:5516
8 352 Steven Hale Gävle CA 0:37:5315
9 306 Tim Hedman Sandvikens CK 0:38:0714
10 377 Daniel Ärlehed OK Hammaren 0:38:1213
11 324 Henrik Eriksson OK Hammaren 0:39:0312
12 351 Tomas Gabrielsson Gävle CA 0:39:0911
13 360 Kristian Sollien - 0:40:2010
14 304 Henrik Siggestedt OK Hammaren 0:40:359
15 328 Mikael Westling Söderström Gävle CA 0:41:158
16 309 Niklas Ekbom OK Hammaren 0:42:007
17 388 Magnus Wallström Gävle CA 0:43:266
18 283 Åsa Bengtsson-Sjörs - 0:45:325
19 407 Örjan Otterbjörk Gävle CA 0:49:074

Damer Sport

1 283 Åsa Bengtsson-Sjörs - 0:27:5530

Herrar Motion

1 257 Andreas Hedlund Sandvikens CK 0:25:1230
2 206 Janne Lundin Sandvikens CK 0:26:3227
3 201 Rainer Videbacke OK Hammaren 0:26:5024
4 251 Andre Tannemark - 0:26:5222
5 255 John Samuelsson - 0:26:5420
6 258 Andreas Edorsson - 0:27:1518
7 220 Pasi Rönndin Sandvikens CK 0:27:2116
8 222 Teuvo Jussi CF Fricyklisterna 0:27:2215
9 203 Mattias Berggren - 0:27:4414
10 217 Henrik Lingman CF Fricyklisterna 0:28:0413
11 253 Mikael Pettersson - 0:28:4612
12 248 Tobias Flykt - 0:28:4911
13 205 Kari Joronen OK Hammaren 0:28:5510
14 210 Daniel Jakobsson Gävle CA 0:29:049
15 256 Ronny Andersson Gävle CA 0:29:068
16 259 Elias Häll - 0:30:127
17 239 Håkan Wirén Gävle CA 0:30:396
18 202 Stefan Jansson Gävle CA 0:30:465
19 252 Stefan Karlsson - 0:30:544
20 245 Jonas Engvall - 0:32:143

Damer Motion

1 155 Jonna Carlsson CF Fricyklisterna 0:30:3630
2 152 Ingrid Eriksson OK Hammaren 0:30:4627

Pojkar 10-12

1 109 Felix Aneklev Gävle CA 0:13:4030
2 108 William Högberg Gävle CA 0:13:4627
3 101 Simon Ekbom OK Hammaren 0:15:1324
4 103 Alexander Videbacke OK Hammaren 0:15:2022
5 100 Max Nilsson OK Hammaren 0:17:0220
6 107 Olle Skargerlind Gävle CA 0:17:4318

Flickor 10-12

1 120 Linn Palmberg OK Hammaren 0:15:1530

Nybörjare Pojkar 9-10

47 Rasmus Johansson OK Hammaren 1
41 William Becker OK Hammaren 1

Nybörjare Flickor 9-10

72 Elise Edler OK Hammaren 1
70 Emma Ekbom OK Hammaren 1

Nybörjare -8

12 Alexander Engman Gävle CA 1
28 Edvin Samuelsson Gävle CA 1
6 Ellen Petrelius Sandvikens CK 1
15 Hannes Sjudin OK Hammaren 1
4 Jonathan Palmberg OK Hammaren 1
30 Maja Hedin - 1
7 Sixten Petrelius Sandvikens CK 1
23 Vidar Gabrielsson Gävle CA 1

Totalt antal startande: 73

Logga in

Denna sida är utvecklad i Django av Daniel Eriksson.