cykelresultat.se - resultat från cykeltävlinger och cuper

Västanåsen (Gästrikecupen 2012)


Herrar Elit

1 602 Pelle Sjudin Sandvikens CK 0:43:1330
2 624 Ville Ohlsson Älvsjö BMX 0:44:3527
3 603 Henrik Dahlberg Gävle CA 0:48:2724
4 606 Christian Persson Gävle CA 0:49:1222
5 608 Pontus Johansson Gävle CA 0:49:1520
6 607 Niclas Bendrik Gävle CA 0:49:2018
7 612 Lasse Dahlund Sandvikens CK 0:51:1216
8 613 Per Eriksson Sandvikens CK DNF0

Damer Junior

1 571 Jenny Lafleur Gävle CA 0:38:5930

Herrar Sport

1 501 Niklas Skogh CF Fricyklisterna 0:29:0330
2 538 Tobias Wallén - 0:29:5127
3 543 Per Larsson - 0:30:1824
4 547 Per Funkquist - 0:30:5122
5 559 Anders Larsson - 0:31:0220
6 522 Magnus Axelsson - 0:31:3018
7 546 Jimmy Midendal Gävle CA 0:32:3416
8 528 Anders Johansson OK Hammaren 0:32:3715
9 532 Rolf Wikman Gävle CA 0:32:5214
10 555 Tony Claesson AC Tierp 0:33:2013
11 533 Anders Larsson OK Hammaren 0:33:2512
12 549 Marcus Wikstrand - 0:33:3511
13 560 Tim Hedman Sandvikens CK 0:34:0910
14 561 Micke Palmberg OK Hammaren 0:34:139
15 518 Daniel Edmarker - 0:34:288
16 535 Olle Norell Sandvikens CK 0:35:077
17 507 Johan Lindström Gävle CA DNF0
18 545 Kristian Wall - DNF0
19 530 Per-Olov Nilsson Sandvikens CK DNF0

Herrar Motion

1 415 Niklas Magnusson Gävle CA 0:20:4830
2 402 Andreas Hedlund Sandvikens CK 0:21:1327
3 424 Marcus Hedin - 0:21:1424
4 418 Pasi Rönndin Sandvikens CK 0:22:5322
5 453 Daniel Eriksson Gävle CA 0:23:5520
6 451 Magnus Ek - 0:24:5318
7 409 Stefan Jansson Gävle CA 0:25:3416
8 426 Anders Jansson - 0:26:5515
9 430 Kari Joronen - 0:29:0014

Pojkar 13-14

1 441 Fredrik Höglund OK Hammaren 0:20:1830

Flickor 13-14

1 472 Ida Palmberg OK Hammaren 0:13:4030
2 471 Tilda Magnusson Gävle CA 0:15:4327

Pojkar 11-12

1 305 Andreas Höglund OK Hammaren 0:11:1830
2 302 William Högberg Gävle CA 0:13:2127

Flickor 11-12

1 351 Louise Lindström OK Hammaren 0:15:0230

Nybörjare Pojkar 9-10

208 Jonathan Rönndin Sandvikens CK 1

Nybörjare Flickor 9-10

254 Josefin Lindström OK Hammaren 1

Nybörjare 7-8

116 Ellen Petrelius Sandvikens CK 1
101 Hannes Sjudin Sandvikens CK 1
107 Isac Granlund Ockelbo SK 1
108 Liam Danbrink Ockelbo SK 1
115 Milo Jäderström OK Hammaren 1
106 Sixten Partanen OK Hammaren 1
117 Sixten Petrelius Sandvikens CK 1
120 Vincent Rönndin Sandvikens CK 1

Totalt antal startande: 53

Logga in

Denna sida är utvecklad i Django av Daniel Eriksson.