cykelresultat.se - resultat från cykeltävlinger och cuper

Högbo (Gästrikecupen 2012)


Herrar Elit

1 602 Pelle Sjudin Sandvikens CK 0:59:4130
2 614 Stefan Persson Sandvikens CK 1:00:0327
3 605 Johan Östblom Sandvikens CK 1:00:3124
4 610 Jonas Palmberg OK Hammaren 1:03:2622
5 603 Henrik Dahlberg Gävle CA 1:04:0520
6 608 Pontus Johansson Gävle CA 1:04:2918
7 617 Håkan Werre OK Hammaren 1:04:3616
8 607 Niclas Bendrik Gävle CA 1:05:4215
9 619 Morten Öygard Sandvikens CK 1:06:1214
10 618 Fredrik Sandelin Sandvikens CK 1:11:2413
11 615 Jimmy Stenhammar Sandvikens CK 1:16:3612

Herrar Sport

1 515 Joakim Jonasson - 0:38:5030
2 502 Mattias Björklund - 0:39:0027
3 536 Niklas Bjerring Falu CK 0:39:1424
4 501 Niklas Skogh CF Fricyklisterna 0:39:3022
5 543 Per Larsson - 0:39:4420
6 528 Anders Johansson OK Hammaren 0:40:0118
7 514 Fredrik Eriksson Gävle CA 0:40:2216
8 538 Tobias Wallén - 0:41:1615
9 527 Krister Allén - 0:41:3814
10 530 Per-Olov Nilsson Sandvikens CK 0:41:5813
11 505 Raymond Sjöberg Gävle CA 0:42:0112
12 537 Magnus Hagelin Ockelbo SK 0:42:3611
13 524 Lars Bengtsson Valbo AIF 0:42:5110
14 512 Mattias Lindblom Sandvikens CK 0:43:389
15 541 Jan Lennartsson Sandvikens CK 0:44:478
16 535 Olle Norell Sandvikens CK 0:45:007
17 510 Lars Eriksson - 0:45:016
18 540 Pär Nilsen - 0:45:025
19 545 Kristian Wall - 0:45:294
20 544 Fredrik Nilsson Gävle CA 0:46:023
21 533 Anders Larsson OK Hammaren 0:46:152
22 519 Hans Näslund - 0:46:251
23 522 Magnus Axelsson - 0:47:480
24 517 Janne Jonsson GTK 0:48:220
25 518 Daniel Edmarker - 0:49:580
26 516 David Ljungberg Sandvikens CK 0:50:480
27 529 Rainer Videbacke - 0:51:260
28 525 Bo Lindgren - 0:51:540
29 521 Jonas Lund - 0:52:510
30 539 Jari Hiltunen - 0:52:530
31 503 Peter Johansson Gävle CA 0:52:540
32 542 Jonas Lundblad Gävle CA 0:53:300

Herrar Motion

1 415 Niklas Magnusson Gävle CA 0:30:4430
2 402 Andreas Hedlund - 0:30:5727
3 412 Göran Rune - 0:32:1824
4 414 Peter Nilsson - 0:35:2322
5 408 Örjan Otterbjörk Gävle CA 0:38:4420
6 413 Fredric Lagerström - 0:38:5018
7 404 Mikael Strid - 0:39:0016

Damer Motion

1 421 Anette Lundgren Sandvikens CK 0:36:5330
2 422 Stina Franzon Kvarnsveden Triathlon 0:38:4527
3 423 Anna Hånell - 0:39:0524

Pojkar 15-16

1 583 Isak Bjerring Falu CK 0:40:1230
2 582 Linus Öhman Borlänge CK 0:44:0127

Pojkar 13-14

1 441 Fredrik Höglund OK Hammaren 0:29:2630
2 443 Emil Hedlund OK Hammaren 0:29:4427

Flickor 13-14

1 472 Ida Palmberg OK Hammaren 0:19:0030
2 471 Tilda Magnusson Gävle CA 0:19:1627
3 474 Moa Marknell Gävle CA 0:23:1224

Pojkar 11-12

1 305 Andreas Höglund OK Hammaren 0:17:1730
2 302 William Högberg Gävle CA 0:20:4227
3 307 Emil Lindgren - 0:39:1524

Flickor 11-12

1 351 Louise Lindström OK Hammaren 0:20:4930
2 352 Maja Larsson OK Hammaren 0:23:5627

Nybörjare Pojkar 9-10

201 Alexander Videbacke - 1
202 Max Nilsson - 1

Nybörjare Flickor 9-10

256 Amanda Videbacke - 1
257 Josefine Werre OK Hammaren 1
253 Linn Palmberg OK Hammaren 1
255 Maja Sandelin Sandvikens CK 0

Nybörjare 7-8

101 Hannes Sjudin Sandvikens CK 1
114 Ivar Bruce - 1
104 Jonathan Palmberg OK Hammaren 1
105 Leija Lundgren OK Hammaren 1
115 Milo Jäderström OK Hammaren 1
103 Nora Boström - 1
117 Sixten Petrelius Sandvikens CK 1

Totalt antal startande: 78

Logga in

Denna sida är utvecklad i Django av Daniel Eriksson.