cykelresultat.se - resultat från cykeltävlinger och cuper

Årsunda (Gästrikecupen 2012)


Herrar Elit

1 602 Pelle Sjudin Sandvikens CK 0:46:0730
2 605 Johan Östblom Sandvikens CK 0:46:4727
3 609 Claes Engström Gävle CA 0:47:4224
4 614 Stefan Persson Sandvikens CK 0:47:5022
5 616 Björn Boström Sandvikens CK 0:48:0620
6 625 Anders Hansson Gävle CA 0:50:3518
7 603 Henrik Dahlberg Gävle CA 0:51:0016
8 608 Pontus Johansson Gävle CA 0:51:3815
9 612 Lasse Dahlund Sandvikens CK 0:51:5314

Herrar Sport

1 515 Joakim Jonasson Gävle CA 0:29:1330
2 560 Tim Hedman Sandvikens CK 0:29:2127
3 538 Tobias Wallén - 0:29:2224
4 507 Johan Lindström Gävle CA 0:29:2322
5 512 Mattias Lindblom Sandvikens CK 0:29:2420
6 506 Mikael Leitner Falu CK 0:29:2518
7 568 Henrik Jäderström Hofors CK 0:29:2616
8 547 Per Funkquist - 0:30:1415
9 530 Per-Olov Nilsson Sandvikens CK 0:30:1914
10 555 Tony Claesson AC Tierp 0:30:5013
11 505 Raymond Sjöberg Gävle CA 0:30:5312
12 522 Magnus Axelsson Sandvikens CK 0:32:1911
13 546 Jimmy Midendal Gävle CA 0:32:3710
14 574 Niklas Ekbom OK Hammaren 0:33:309
15 549 Marcus Wikstrand - 0:33:318
16 552 Ulf Hedblom Gävle CA 0:33:557
17 545 Kristian Wall - 0:34:046
18 519 Hans Näslund - 0:34:495
19 531 Lennart Wikberg Sandvikens CK 0:34:524
20 575 Mattias Östberg - 0:36:153
21 572 Henrik Siggestedt CF Fricyklisterna 0:38:272
22 569 Teuvo Jussi CF Fricyklisterna 0:39:401
23 502 Mattias Björklund - DNF0
24 573 Kim Sjöberg CF Fricyklisterna DNF0

Herrar Motion

1 424 Marcus Hedin - 0:20:5930
2 402 Andreas Hedlund Sandvikens CK 0:22:1427
3 417 Micael Olsson Gävle CA 0:22:2624
4 418 Pasi Rönndin Sandvikens CK 0:22:3222
5 416 Rainer Videbacke - 0:23:4120
6 433 Sten-Ove Västerlund - 0:25:4118
7 426 Anders Jansson - 0:26:1216
8 431 Daniel Jakobsson - 0:28:2715

Damer Motion

1 454 Katarina Sahlin - 0:23:5130
2 451 Anette Lundgren Sandvikens CK 0:26:1027

Pojkar 15-16

1 584 Martin Persson - 0:37:0930

Pojkar 13-14

1 441 Fredrik Höglund OK Hammaren 0:20:3030
2 443 Emil Hedlund OK Hammaren 0:21:0127
3 447 Oskar Persson - 0:25:0224

Flickor 13-14

1 472 Ida Palmberg OK Hammaren 0:11:5630
2 471 Tilda Magnusson Gävle CA 0:11:5827
3 474 Moa Marknell Gävle CA 0:16:0024

Pojkar 11-12

1 305 Andreas Höglund OK Hammaren 0:11:5730
2 302 William Högberg Gävle CA 0:11:5927

Flickor 11-12

1 351 Louise Lindström OK Hammaren 0:13:4830

Nybörjare Pojkar 9-10

201 Alexander Videbacke - 1
202 Max Nilsson Sandvikens CK 1

Nybörjare Flickor 9-10

256 Amanda Videbacke - 1
254 Josefin Lindström OK Hammaren 1
253 Linn Palmberg OK Hammaren 1

Nybörjare 7-8

116 Ellen Petrelius Sandvikens CK 1
104 Jonathan Palmberg OK Hammaren 1
103 Nora Boström Sandvikens CK 1
106 Sixten Partanen OK Hammaren 1
117 Sixten Petrelius Sandvikens CK 1

Totalt antal startande: 63

Logga in

Denna sida är utvecklad i Django av Daniel Eriksson.