cykelresultat.se - resultat från cykeltävlinger och cuper

Åbyvallen (Gästrikecupen 2012)


Herrar Elit

1 616 Björn Boström Sandvikens CK 0:00:0130
2 614 Stefan Persson Sandvikens CK 0:00:0227
3 609 Claes Engström Gävle CA 0:00:0324
4 608 Pontus Johansson Gävle CA 0:00:0422
5 603 Henrik Dahlberg Gävle CA 0:00:0520
6 606 Christian Persson Gävle CA 0:00:0618
7 617 Håkan Werre OK Hammaren 0:00:0716
8 613 Per Eriksson Sandvikens CK 0:00:0815
9 612 Lasse Dahlund Sandvikens CK 0:00:0914
10 615 Jimmy Stenhammar Sandvikens CK 0:00:1013
11 611 Magnus Palmberg OK Hammaren DNF0

Damer Elit

1 631 Emmy Thelberg Härnösands CK 0:00:0130

Herrar Sport

1 543 Per Larsson - 0:00:0130
2 507 Johan Lindström Gävle CA 0:00:0227
3 501 Niklas Skogh CF Fricyklisterna 0:00:0324
4 555 Tony Claesson AC Tierp 0:00:0422
5 505 Raymond Sjöberg Gävle CA 0:00:0520
6 546 Jimmy Midendal Gävle CA 0:00:0618
7 512 Mattias Lindblom Sandvikens CK 0:00:0716
8 551 Johan Davik OK Hammaren 0:00:0815
9 554 Andreas Ingemarsson Sandvikens CK 0:00:0914
10 541 Jan Lennartsson Sandvikens CK 0:00:1013
11 544 Fredrik Nilsson Gävle CA 0:00:1112
12 522 Magnus Axelsson - 0:00:1211
13 552 Ulf Hedblom Gävle CA 0:00:1310
14 519 Hans Näslund - 0:00:149
15 516 David Ljungberg Sandvikens CK 0:00:158
16 517 Janne Jonsson GTK 0:00:167
17 542 Jonas Lundblad Gävle CA 0:00:176
18 553 Mikael Lööke - DNF0
19 556 Micke Öhman Borlänge CK DNF0

Herrar Motion

1 415 Niklas Magnusson Gävle CA 0:00:0130
2 402 Andreas Hedlund Sandvikens CK 0:00:0227
3 412 Göran Rune - 0:00:0324
4 420 Henrik Lingman CF Fricyklisterna 0:00:0422
5 421 Mats Lingman CF Fricyklisterna 0:00:0520
6 416 Rainer Videbacke - 0:00:0618
7 418 Pasi Rönndin Sandvikens CK 0:00:0716
8 409 Stefan Jansson Gävle CA 0:00:0815
9 419 Christer Sjöberg Gävle CA 0:00:0914

Pojkar 15-16

1 582 Linus Öhman Borlänge CK DNF0

Flickor 13-14

1 471 Tilda Magnusson Gävle CA 0:00:0130
2 474 Moa Marknell Gävle CA 0:00:0227

Pojkar 11-12

1 305 Andreas Höglund OK Hammaren 0:00:0130
2 302 William Högberg Gävle CA 0:00:0227
3 301 Kalle Åkerblom Gävle CA 0:00:0324
4 306 Ture Boström Sandvikens CK 0:00:0422

Flickor 11-12

1 352 Maja Larsson OK Hammaren DNS0

Nybörjare Pojkar 9-10

201 Alexander Videbacke - 1

Nybörjare Flickor 9-10

256 Amanda Videbacke - 1

Nybörjare 7-8

116 Ellen Petrelius - 1
101 Hannes Sjudin Sandvikens CK 1
103 Nora Boström Sandvikens CK 1
117 Sixten Petrelius - 1

Totalt antal startande: 54

Logga in

Denna sida är utvecklad i Django av Daniel Eriksson.